logo

Almagel Neo

Almagel Neo: upute za uporabu i recenzije

Latinsko ime: Almagel Neo

ATX kôd: A02AF02

Djelatna tvar: Algeldrate + Magnezijev hidroksid + Simetikon (Algeldrate + Magnezijev hidroksid + Simeticon)

Proizvođač: Balkanpharma-Troyan, AD (Bugarska)

Opis i ažuriranje fotografija: 22.10.2018

Cijene u ljekarnama: od 150 rubalja.

Almagel Neo je antacidni lijek s karminativnom komponentom koji smanjuje nadimanje.

Oblik i sastav izdavanja

Oblik doziranja lijeka Almagel Neo je suspenzija za oralnu primjenu: tekućina od gotovo bijele do bijele boje, s suspendiranim najfinijim čvrstim česticama, ugodne narančaste arome (170 ili 200 ml u staklenim / polietilen tereftalatnim bočicama, u kartonskoj kutiji s 1 bočicom 5 ml mjerna žlica; vrećice / vrećice od 10 ml od višeslojne folije, u kartonskoj kutiji 10 ili 20 vrećica).

5 ml (1 kašičica) sadrži:

  • aktivne tvari: simetikon (simeticonska emulzija) - 36 mg; magnezijev hidroksid (magnezijeva hidroksidna pasta) - 395 mg; algeldrat (aluminij hidroksid gel) - 340 mg;
  • pomoćni sastojci: vodikov peroksid (otopina H2O2 30%), natrijev saharinat, sorbitol, hidroksietil celuloza, limunska kiselina monohidrat, makrogol 4000, etil parahidroksibenzoat, propilen glikol, propil parahidroksibenzoat, etanol 96%, aroma naranče, pročišćena voda.

Farmakološka svojstva

farmakodinamiku

Almagel Neo je kombinirani lijek, čija antacidna tvar, adsorbensi, ovojnica i karminativna učinkovitost određuju aktivne komponente koje čine njegov sastav.

Aluminij hidroksid (algeldrat) i magnezijev hidroksid suzbijaju kiselost želučanog soka neutraliziranjem slobodne klorovodične kiseline u želucu i vezanjem žučnih kiselina, sprječavajući njihovu apsorpciju. Algeldratova sposobnost da smanji crijevnu pokretljivost nadoknađuje laksativni učinak magnezijevog hidroksida. Simetikon ometa stvaranje mjehurića plina i potiče njihovo uništavanje, a plinovi koji se oslobađaju tijekom ovog procesa adsorbiraju se kroz crijevne stijenke i izlučuju iz tijela zbog crijevne peristaltike.

farmakokinetika

  • algeldrat i magnezijev hidroksid: ioni aluminija i magnezija u crijevima se malo apsorbiraju; u bolesnika s normalnom funkcijom bubrega, sadržaj aluminija i magnezija u krvi se ne mijenja zbog unosa Almagel Neo. Pacijenti s kroničnim zatajivanjem bubrega zahtijevaju praćenje koncentracije aluminija i magnezija u krvi, jer kao rezultat kršenja njihovog izlučivanja razine mogu narasti do toksične;
  • simetikon: kao rezultat kemijske i fiziološke inertnosti ne apsorbira se u tkiva i organe, nakon prolaska kroz gastrointestinalni trakt izlučuje se iz tijela nepromijenjeno.

Indikacije za uporabu

  • akutni gastritis;
  • pogoršanje kroničnog gastritisa s normalnom / povećanom sekrecijskom funkcijom želuca;
  • akutni duodenitis, duodenogastrični refluks;
  • pogoršanje čira na želucu i dvanaesniku;
  • gastroduodenalni simptomatski ulkusi različite etiologije i patogeneze;
  • erozivne lezije sluznice gornjeg dijela gastrointestinalnog trakta;
  • gastroezofagealna refluksna bolest, refluksni ezofagitis;
  • kronični pankreatitis u akutnoj fazi, akutni pankreatitis;
  • nadutost;
  • bol u želucu, žgaravica kao rezultat prekomjernog konzumiranja kave, alkohola, nikotina, uzimanja lijekova, kao i nepravilne prehrane koja negativno utječe na rad gastrointestinalnog trakta;
  • fermentativna / putrefaktivna dispepsija.

kontraindikacije

  • Alzheimerova bolest;
  • kronično zatajenje bubrega;
  • hipofosfatemija;
  • razdoblje trudnoće;
  • prirođena intolerancija na fruktozu;
  • starost do 10 godina;
  • povećana individualna osjetljivost na komponente lijeka.

Relativne kontraindikacije (Almagel Neo mora se koristiti s oprezom):

  • alkoholizam;
  • bolest jetre;
  • epilepsija;
  • bolesti mozga;
  • traumatična ozljeda mozga;
  • razdoblje dojenja;
  • djeca i adolescenti od 10 do 18 godina.

Upute za uporabu Almagel Neo: metoda i doziranje

Almagel Neo uzima se oralno, bez razrjeđivanja vodom ili pićem, 1 sat nakon jela i navečer prije odlaska u krevet. Suspenzija se mora pomiješati prije uzimanja pažljivim miješanjem vrećice ili tresenjem boce. Nakon uzimanja lijeka, ne preporučuje se uzimanje druge tekućine 0,5 sati.

  • odrasli pacijenti: 2 kašičice ili 1 vrećica / vrećica 4 puta dnevno; ako je potrebno, možete povećati jednu dozu na 4 kašičice ili 2 vrećice 4 puta dnevno; maksimalna dnevna doza - 12 kašičica (6 vrećica) suspenzije;
  • djeca i adolescenti od 10 do 18 godina: doziranje određuje dežurni liječnik i obično je 1/2 od doze za odrasle.

Trajanje terapijskog tečaja ne smije prelaziti 28 dana.

Nuspojave

Negativne nuspojave koje su primijećene tijekom uzimanja Almagel Neo:

  • reakcije preosjetljivosti;
  • mučnina, povraćanje;
  • disgeuzija (promjena ukusa);
  • zatvor ili proljev.

Dugotrajna primjena visokih doza lijeka može uzrokovati osteoporozu, osteomalaciju, hipofosfatemiju, hiperkalciuriju, hipermagnezijemiju, hipokalcemiju, hiperaluminemiju, nefrokalcinozu, encefalopatiju, oštećenje bubrežne funkcije.

Pacijenti s istodobnim zatajivanjem bubrega dok uzimaju Almagel Neo mogu osjetiti žeđ, niži krvni tlak, hiporefleksiju.

Predozirati

Simptom predoziranja uz dugotrajnu uporabu visokih doza lijeka može biti razvoj hipermagnezije, karakteriziran crvenilom lica, brzim umorom, slabošću mišića, iscrpljenošću i neadekvatnim ponašanjem.

Mogući su i znakovi metaboličke alkaloze: promjene raspoloženja, oslabljena mentalna učinkovitost, nervoza, umor, sporo disanje, ukočenost / bol u mišićima, neugodan okus u ustima.

Kada se pojave takvi simptomi, potrebne su hitne mjere za brzo uklanjanje Almagel Neo iz tijela - stimulacija povraćanja, ispiranje želuca i unos aktivnog ugljena.

posebne upute

Potrebno je promatrati interval između uzimanja Almagel Neo i bilo kojeg drugog lijeka - 1-2 sata.

Uz dugotrajnu uporabu lijeka, preporučuje se u prehranu uključiti hranu bogatu fosforom kako bi se zadovoljile potrebe tijela za tim elementom u tragovima.

Bolesnici koji pate od alkoholizma i epilepsije, bolesnici s bolestima mozga i jetre, trudnice i djeca mlađa od 18 godina trebaju uzeti u obzir da je sadržaj etilnog alkohola u Almagel Neo 0,111 g na 5 ml lijeka (1 merica) ili 0,226 g na 10 ml lijeka (1 vrećica / vrećica), što može dovesti do komplikacija. U dnevnoj dozi lijeka (8 kašičica / 4 vrećice), udio etilnog alkohola je 0,904 g, a u maksimalnoj dnevnoj dozi suspenzije (12 kašičica / 6 vrećica) - 1,356 g.

Uz prirođenu intoleranciju na fruktozu, Almagel Neo može izazvati iritaciju želučane sluznice i proljev zbog prisutnosti sorbitola u njegovom sastavu u količini od 0,475 g na 5 ml lijeka (1 kašičica) ili 0,950 g na 10 ml lijeka (1 vrećica / vrećica).

Utjecaj na sposobnost upravljanja vozilima i složenih mehanizama

Nema podataka o negativnom utjecaju Almagel Neo na obavljanje vrsta posla koji zahtijevaju povećanu koncentraciju pozornosti i povećanu brzinu psihomotornih reakcija..

Primjena tijekom trudnoće i dojenja

Trudnicama se ne propisuje Almagel Neo.

Nema dovoljno podataka iz kontroliranih kliničkih studija o upotrebi lijeka tijekom dojenja za procjenu njegove sigurnosti i učinkovitosti, stoga se lijek treba uzimati tijekom dojenja samo nakon savjetovanja s liječnikom..

Primjena u djece

U pedijatriji je primjena lijeka za liječenje djece mlađe od 10 godina kontraindicirana.

Interakcije s lijekovima

Prema uputama, Almagel Neo inhibira apsorpciju indometacina, digoksina, salicilata, klorpromazina, barbiturata, blokatora H2-histaminskih receptora, fenitoina, izoniazida, azitromicina, beta-adrenergičkih blokatora, diflunizala, ketokonazola / antibiotika hicicilin, hivacinil, hivacinil, hipicilin, hivacinil, hipicilin, hivacinil, hipicilin, cefpodoksim, indirektni antikoagulansi, feksofenadin, dipiridamol, cenoodeoksikiselina, epsodeoksikiselina, zalcitabin, lanzoprazol.

Smanjenjem brzine ispražnjenja želuca m-antiholinergici jačaju i produžuju učinak Almagel Neo-a.

analoga

Analozi Almagela Neo su tekući antacid "York" sa simeticonom, Antareit, Reltser, Simalgel-VM itd..

Uvjeti skladištenja

Čuvati na temperaturi do 25 ° C na mjestu zaštićenom od svjetlosti, ne smrzavati. Čuvati izvan dohvata djece.

Rok trajanja - 2 godine.

Uvjeti izdavanja iz ljekarni

Dostupno bez recepta.

Recenzije o Almagel Neo

Većina recenzija o Almagel Neo opisuje ga kao učinkovit lijek protiv gastritisa i drugih bolesti gastrointestinalnog trakta, dobro ublažava žgaravicu, ublažava bolove u želucu i stvaranje plinova u crijevima, pogodan je za upotrebu kod kuće i na putovanjima. Neki pacijenti prijavljuju sporo djelovanje i neugodan okus..

Cijena za Almagel Neo u ljekarnama

Približna cijena za Almagel Neo oralnu suspenziju: 10 ml vrećice / vrećice, 10 kom u pakiranju. - 176 rubalja; vrećice / vrećice, 10 ml, pakiranje od 20 - 286 rubalja; boca 170 ml - 213 rubalja.

Almagel Neo: cijene u internetskim ljekarnama

Almagel Neo oralna suspenzija 10 ml 10 kom.

Almagel Neo oralna suspenzija 170 ml 1 kom.

Almagel NEO ovjes 10ml 10 kom.

Almagel NEO ovjes 170 ml

Obrazovanje: I. M. Prvo moskovsko državno medicinsko sveučilište Sechenov, specijalnost "Opća medicina".

Podaci o lijeku su generalizirani, daju se samo u informativne svrhe i ne zamjenjuju službene upute. Samo-lijek je opasan za zdravlje!

Mnogi su se lijekovi u početku plasirali kao droga. Primjerice, heroin se prvotno prodavao kao lijek protiv kašlja. A kokain su liječnici preporučili kao anesteziju i kao sredstvo za povećanje izdržljivosti..

Prema istraživanju WHO-a, svakodnevni polusatni razgovor na mobilnom telefonu povećava vjerojatnost razvoja tumora na mozgu za 40%.

72 mišića koristimo da bismo izgovorili i najkraće i najjednostavnije riječi..

Prema istraživanjima, žene koje piju nekoliko čaša piva ili vina tjedno imaju povećan rizik za razvoj raka dojke..

Karijes je najčešća zarazna bolest na svijetu s kojom se čak ni gripa ne može natjecati..

Pored ljudi, samo jedno živo biće na planeti Zemlji pati od prostatitisa - psi. To su zaista naši najvjerniji prijatelji.

Kad kihnemo, naše tijelo potpuno prestaje raditi. Čak i srce zastaje.

Težina ljudskog mozga je oko 2% ukupne tjelesne težine, ali troši oko 20% kisika koji ulazi u krv. Ta činjenica čini ljudski mozak izuzetno osjetljivim na oštećenja uzrokovana nedostatkom kisika..

Lijek protiv kašlja "Terpinkod" jedan je od najprodavanijih, uopće ne zbog svojih ljekovitih svojstava.

Osmijeh samo dva puta dnevno može sniziti krvni tlak i smanjiti rizik od srčanih i moždanih udara..

Ljudi koji su navikli redovito doručkovati, mnogo je manje vjerojatno da će biti pretili..

Posao koji osoba ne voli mnogo je štetniji za njegovu psihu nego nikakav posao.

Poznati lijek "Viagra" izvorno je razvijen za liječenje arterijske hipertenzije.

Ako je vaša jetra prestala raditi, nastupila bi smrt u roku od 24 sata.

Nekada se mislilo da zijevanje obogaćuje tijelo kisikom. Međutim, ovo je mišljenje odbijeno. Znanstvenici su dokazali da, zijevajući, osoba hladi mozak i poboljšava njegove performanse.

Ove godine suočili smo se s virusom COVID-19 i postali taoci situacije u svijetu. Većina je završila u karanteni ili samoizolaciji, umjesto uobičajenog dobra.

Almagelove vrećice br. 10

Sadržaj

Sastav

1 vrećica sadrži: algeldrat (aluminij hidroksid) 340 mg, magnezijev hidroksid 395 mg, simetikon 36 mg.

Pomoćne tvari: sorbitol, vodikov peroksid (30% -tna otopina), sorbitol, natrijev saharinat, hieteloza, monohidrat limunske kiseline, etil parahidroksibenzoat, propil parahidroksibenzoat, propilen glikol, makrogol 4000, okus naranče, etanol 96%, pročišćena voda.

farmakološki učinak

Indikacije za uporabu

Način primjene

Odrasli
Unutra, 2 žlice suspenzije 4 puta dnevno, 1 sat nakon jela i navečer prije spavanja. Po potrebi se jedna doza može povećati na 4 kašičice, ali maksimalna dnevna doza ne smije biti veća od 12 kašičica.

Djeca starija od 10 godina
Doziranje određuje liječnik - obično 1/2 doze za odrasle.
Tijek liječenja je ne više od 4 tjedna. Prije uzimanja suspenzija se mora homogenizirati protresanjem boce. Preporučljivo je uzimati Almagel Neo nerazrijeđen. Ne preporučuje se uzimanje tekućine u roku od pola sata nakon uzimanja lijeka.

Interakcija

Nuspojava

kontraindikacije

- ozbiljno zatajenje bubrega (zbog opasnosti od razvoja hipermagnezije i intoksikacije aluminijumom);
- Alzheimerova bolest;
- hipofosfatemija;
- trudnoća;
- djeca mlađa od 10 godina;
- prirođena intolerancija na fruktozu (lijek sadrži sorbitol);
- preosjetljivost na aktivne tvari i pomoćne komponente lijeka.

Primjena tijekom trudnoće i dojenja
Eksperimentalne studije na životinjama nisu pokazale teratogeni potencijal ili druge nepoželjne učinke na embrion i / ili plod.
Nema kliničkih podataka o uporabi Almagel® u trudnica. Lijek se ne preporučuje za upotrebu tijekom trudnoće, ali ako namjeravana korist za majku nadmašuje potencijalni rizik za plod, Almagel® treba uzimati pod liječničkim nadzorom ne više od 5-6 dana.
Nema podataka o otpuštanju aktivnih tvari lijeka u majčino mlijeko. Almagel® se može koristiti tijekom dojenja samo nakon pažljive procjene omjera očekivane koristi za majku i potencijalnog rizika za dijete. Tijekom dojenja, lijek se preporučuje koristiti ne više od 5-6 dana pod nadzorom liječnika..

Predozirati

posebne upute

Gdje kupiti vrećice Almagela br. 10

Lijek se isporučuje diljem Rusije i ZND. Roba se plaća samo nakon primitka. U pravilu je cijena Almagelovih vrećica broj 10 u ljekarnama znatno viša nego na internetu. Možete konzultirati i dobiti detaljnije informacije o proizvodu navođenjem kontakata na službenoj web stranici, operater će vas nazvati u roku od nekoliko minuta.

Cijena s popustom na službenim web stranicama iznosi 267 rubalja.

Almagel® Neo

instrukcije

  • ruski
  • қazaқsha

Trgovački naziv

Međunarodno vlasničko ime

Oblik doziranja

Suspenzija za unutarnju upotrebu 10 i 170 ml

Sastav

5ml (jedna čašica) sadrži

aktivne tvari: aluminij hidroksid gel (u smislu aluminija

magnezijeva hidroksidna pasta (izračunato kao magnezij

simeticone (simeticonska emulzija - u smislu

polidimetilsiloksan), 36 mg

Sadrži 10 ml (1 vrećica)

aktivne tvari: aluminij hidroksid gel (u smislu aluminija

hidroksid), 680 mg

magnezijeva hidroksidna pasta (izračunato kao magnezij

hidroksid), 790 mg

simeticone (simeticonska emulzija - u smislu

polidimetilsiloksan), 72 mg,

pomoćne tvari: sorbitol, hidroksietil celuloza, etil parahidroksibenzoat, propil parahidroksibenzoat, natrijev saharin, monohidrat limunske kiseline, esencija naranče, propilen glikol, makrogol 4000, etil alkohol 96%, otopina hidrogen peroksida 30%, pročišćena voda.

Opis

Suspenzija bijele ili gotovo bijele boje s mirisom naranče.

Farmakoterapijska skupina

Antacidi u kombinaciji s karminativnim lijekovima.

ATX kôd A02AF02

Farmakološka svojstva

farmakokinetika

Almagel® Neo se praktički ne resorbira i ne narušava ravnotežu elektrolita.

Aluminij hidroksid neutralizira višak klorovodične kiseline u želucu da tvori aluminij klorid. Pod utjecajem alkalnog sadržaja crijeva, potonji se pretvara u alkalne aluminijeve soli, koje se slabo resorbiraju i izlučuju kroz gastrointestinalni trakt. Istodobno se razina aluminija u serumu u krvi praktički ne mijenja. Magnezijev hidroksid također neutralizira klorovodičnu kiselinu u želucu, pretvarajući se u magnezijev klorid. U crijevima tvori slabo resorpcijski magnezijev karbonat i gotovo ne mijenja koncentraciju magnezijevih iona u krvi. Simetikon koji je uključen u pripravak smanjuje stvaranje plinova u crijevima. Simetikon se iz tijela izlučuje nepromijenjen.

farmakodinamiku

Almagel® Neo je lijek s blagim i dugoročnim djelovanjem antacida. Lijek je uravnotežena kombinacija aluminij hidroksida i magnezijevog hidroksida u kombinaciji s karminativnom komponentom simetikon. Djelovanje lijeka je posljedica antacidnih, adsorbensa, obloga i citoprotektivnih svojstava aktivnih tvari.

Almagel® Neo brzo neutralizira slobodnu solnu kiselinu, što dovodi do smanjenja peptičke aktivnosti želučanog soka. Ioni aluminija povećavaju tonus donjeg sfinktera jednjaka, adsorbiraju pepsin, žučne kiseline i lizolecitin. Alkalne aktivne tvari Almagel® Neo fino se dispergiraju, zbog čega se njihova aktivna površina povećava, postiže se dobar kontakt sa sluznicom želuca i dvanaestopalačnog crijeva, usporava se njihovo izlučivanje i produžuje se neutralizirajući učinak.

indikacije

- peptički ulkus želuca i dvanaesnika u akutnoj fazi

- akutni gastritis, kronični gastritis s povećanom i normalnom sekretornom funkcijom u akutnoj fazi

- hiatalna hernija, refluksni ezofagitis

- dispeptičke pojave (i njihovo sprječavanje) koje proizlaze iz upotrebe određenih lijekova (glukokortikosteroidi, nesteroidni protuupalni lijekovi)

- nelagoda i bol u epigastriju, žgaravica, kiselo belenje, nastalo nakon pogrešaka u prehrani, prekomjerna konzumacija kave, nikotina, alkohola

Način primjene i doziranje

Odraslim se preporučuje uzimati 2 žlice za doziranje (1 vrećica) 4 puta dnevno, 1 sat nakon jela i noću. S refluksnim ezofagitisom, lijek se uzima kratko vrijeme nakon jela. Tijek liječenja je 2-3 mjeseca. Uz povremenu upotrebu (na primjer, uz nelagodu nakon pogreške u prehrani) - uzmite 2 žlice za doziranje (1 vrećica) jednom. Za djecu (preko 14 godina), doziranje određuje liječnik koji se brine za liječenje (obično doze za odrasle).

Maksimalna dnevna doza ne smije prelaziti 12 kašičica (6 vrećica) dnevno. Maksimalna dnevna doza treba uzimati ne više od 4 tjedna.

Preporučljivo je uzimati Almagel® Neo nerazrijeđen. Ne preporučuje se uzimati tekućine u roku od pola sata nakon uzimanja.

Prije upotrebe, suspenziju je potrebno dobro protresti..

Nuspojave

- snižavanje krvnog tlaka, hiporefleksija (u bolesnika s bubrežnim zatajenjem)

- proljev ili zatvor

- promjena okusa, mučnina, povraćanje, žeđ

- metabolički poremećaji fosfora, kalcija i magnezija (uz produljenu upotrebu)

kontraindikacije

- preosjetljivost na komponente lijeka

- ozbiljno oštećenje bubrega

- prirođena netolerancija na fruktozu

- razdoblje trudnoće i dojenja

Interakcije s lijekovima

Almagel® Neo smanjuje koncentraciju kaptoprila u plazmi i njihovu relativnu bioraspoloživost. Captopril se mora koristiti najmanje dva sata prije uzimanja lijeka. Lijek smanjuje resorpciju tetraciklinskih antibiotika, blokatora H2 i pripravaka željeza. Preporučuje se uzimati ih u intervalima od 1-2 sata. Almagel® Neo smanjuje koncentraciju ketokonazola u plazmi. Almagel® Neo ne smije se uzimati istodobno s kinolonima. Lijek se mora koristiti 2 sata prije ili nakon uzimanja digoksina i propranolola, jer Almagel® Neo smanjuje njihovu bioraspoloživost.

Lijek može ometati izlučivanje kinidina, što može dovesti do manifestacije intoksikacije kinidinom, posebno u bolesnika s oštećenom funkcijom bubrega. Istodobna primjena antacida i salicilata dovodi do značajnog smanjenja razine salicilata u serumu. Uz kombiniranu upotrebu levotiroksina i Almagel® Neo, moguće je smanjenje hormonskog djelovanja.

Pirenzepin pojačava i produžuje učinak lijeka.

posebne upute

Almagel® Neo sadrži pomoćne tvari propil parahidroksibenzoat i etil parahidroksibenzoat, koji mogu uzrokovati košnice. Rijetko je moguć razvoj neposrednih alergijskih reakcija, uključujući bronhospazam. U bolesnika s kroničnim zatajivanjem bubrega, razina iona aluminija i magnezija u serumu u krvi može porasti do toksičnih vrijednosti kao rezultat njihovog oštećenog izlučivanja.

Značajke utjecaja na sposobnost upravljanja vozilima ili potencijalno opasnim strojevima

Nema dokaza o negativnom utjecaju na sposobnost vožnje i upravljanja opremom.

Predozirati

Unatoč činjenici da se Almagel® Neo djelomično apsorbira, produljena primjena visokih doza može dovesti do razvoja hipermagnezije (porast razine magnezija u krvi), što karakterizira brzi umor, iscrpljenost lica, iscrpljenost, slabost mišića i neadekvatno ponašanje.

Također se mogu primijetiti znakovi metaboličke alkaloze: promjene raspoloženja ili mentalne aktivnosti, ukočenost ili bol u mišićima, nervoza i umor, sporo disanje, neugodan okus.

Liječenje. Potrebno je odmah poduzeti mjere za brzo uklanjanje lijekova - ispiranje želuca, izazivanje povraćanja, unos aktivnog ugljena.

Obrazac za puštanje i pakiranje

170 ml u staklenim ili polietilenskim tereftalatnim bocama. Jedna boca je smještena u kartonsku kutiju s dozirnom žlicom i uputama za medicinsku upotrebu na državnom i ruskom jeziku.

10 ml u višeslojnoj folijskoj vrećici. 10 ili 20 vrećica, zajedno s uputama za medicinsku upotrebu na državnom i ruskom jeziku, smješteno je u kartonsku kutiju.

Uvjeti skladištenja

Na tamnom mjestu pri temperaturi koja ne prelazi 25.S. Ne smrzavajte se! Čuvati izvan dohvata djece!

Period skladištenja

Lijek se ne smije upotrijebiti nakon isteka roka valjanosti navedenog na pakiranju.

Uvjeti izdavanja iz ljekarni

Proizvođač

Bugarska, 5600 Troyan, st. "Krairechna" br. 1.

Ime i država vlasnika odobrenja za stavljanje lijeka u promet

"Balkanfarma-Troyan AD", Bugarska

Adresa organizacije koja prihvaća tvrdnje o kvaliteti proizvoda od potrošača u Republici Kazahstan

Predstavništvo tvrtke "Actavis International Ltd." u Almatyju

Republika Kazahstan, 050009, Almaty, st. Mukanova, 241-1A.

Almagel Neo

Cijene u mrežnim ljekarnama:

Almagel Neo je lijek antacidnog, adsorbensa, karminativnog i omotavajućeg djelovanja.

Oblik i sastav izdavanja

Lijek je dostupan u obliku suspenzije za oralnu primjenu, a to je bijela ili gotovo bijela homogena tekućina s mirisom naranče (svaka 170 ml ili 200 ml u tamnim staklenim ili polietilenskim tereftalatnim bočicama s plastičnim poklopcem s navojem, jedna boca u kartonskoj kutiji, mjerna žlica od 5 ml i medicinsko uputstvo za lijek; 10 ml u vrećicama od višeslojnog folija, u kartonskoj kutiji 10 ili 20 vrećica i upute za uporabu Almagel Neo).

Sastav suspenzije od 5/10 ml (jedna čašica / jedna vrećica):

  • aktivni sastojci: magnezijev hidroksid (u obliku paste magnezijevog hidroksida) - 395/790 mg, algeldrat (u obliku aluminij hidroksid-gela) - 340/680 mg, simeticon (u obliku simeticon-emulzije) - 36/72 mg;
  • pomoćne komponente: sorbitol, monohidrat limunske kiseline, propil parahidroksibenzoat, otopina hidrogen peroksida 30%, makrogol 4000, etanol 96%, natrijev saharinat, propilen glikol, etil parahidroksibenzoat, hietiloza, aroma naranče, pročišćena voda.

Farmakološka svojstva

farmakodinamiku

Almagel Neo je kombinirani lijek s efektom obaranja, antacida, karminativa i adsorpcije..

Magnezijev hidroksid i aluminij hidroksid (algeldrat) vežu žučne kiseline, neutraliziraju slobodnu solnu kiselinu i smanjuju želučanu kiselost. Zbog laksativnih svojstava magnezijevog hidroksida, usporavanje crijevne pokretljivosti uzrokovano Algeldratom je uravnoteženo.

Simetikon sprečava stvaranje plinskih mjehurića i potiče uništavanje ispuštenih mjehurića plina. Plinovi koji nastaju tijekom toga apsorbiraju se u crijevnim zidovima i, zbog peristaltike, izlučuju se iz tijela..

farmakokinetika

Apsorpcija magnezijevih i aluminijevih iona u crijevima je zanemariva. U bolesnika s normalnom funkcijom bubrega, koncentracija magnezija i aluminija u plazmi ne mijenja se. Kod kroničnog zatajenja bubrega moguće je povećati razinu magnezija i aluminija u krvi do toksičnih koncentracija, jer je izlučivanje ovih iona oslabljeno.

Simetikon je kemijski i fiziološki inertan, stoga se ne apsorbira u tkiva i organe, a nakon prolaska kroz probavni trakt izlučuje se u svom izvornom obliku.

Indikacije za uporabu

  • pogoršanje čira na dvanaesniku i čira na želucu;
  • upala dvanaesnika u akutnoj fazi;
  • duodenogastrični refluks (bacanje sadržaja dvanaesnika u želudac);
  • pogoršanje kroničnog gastritisa s normalnom ili povećanom sekretornom funkcijom crijeva;
  • akutni gastritis;
  • refluksni ezofagitis i gastroezofagealni refluks;
  • žgaravica i gastralgija (zbog prekomjerne konzumacije kave, etanola ili nikotina, kao i unosa različitih lijekova; zbog pogrešne prehrane koja negativno utječe na rad gastrointestinalnog trakta);
  • simptomatski ulkusi gastrointestinalnog trakta različite etiologije;
  • pogoršanje kroničnog pankreatitisa ili akutnog pankreatitisa;
  • erozija sluznice gornjih gastrointestinalnog trakta;
  • nadimanje (višak plinova u crijevima);
  • putridna ili fermentativna dispepsija.

kontraindikacije

  • niska razina fosfata u krvi (hipofosfatemija);
  • kronično zatajenje bubrega;
  • nasljedna netolerancija na fruktozu;
  • Senilna demencija Alzheimerove vrste (Alzheimerova bolest);
  • razdoblje trudnoće;
  • djeca mlađa od 10 godina;
  • povećana individualna osjetljivost na glavne ili pomoćne komponente suspenzije.

Relativno (Almagel Neo se koristi s oprezom):

  • bolest jetre;
  • traumatična ozljeda mozga;
  • epilepsija;
  • bolesti mozga;
  • prekomjerna konzumacija alkohola;
  • razdoblje dojenja;
  • starost pacijenta od 10 do 18 godina.

Almagel Neo: upute za uporabu (doziranje i metoda)

Suspenzija Almagel Neo uzima se oralno, bez razrjeđivanja vodom i, ako je moguće, bez pijenja. Ne preporučuje se piti tekućinu u roku od 30 minuta nakon uzimanja lijeka. Prije upotrebe, protresti bocu ili mijesiti vrećicu da se homogenizira suspenzija.

Odraslim Almagel Neo propisano je 10 ml (1 vrećica ili 2 kašičice) četiri puta dnevno. Lijek treba uzimati jedan sat nakon jela i navečer (prije spavanja). Ako je potrebno, moguće je povećati pojedinačnu dozu na 15 ml. Maksimalna doza suspenzije je 60 ml (12 kašičica) dnevno.

Djeci i adolescentima starijima od 10 godina Almagel Neo propisuje dežurni liječnik. Obično je dnevna doza za djecu jednaka 1/2 dnevne doze za odrasle.

Trajanje terapije - ne više od 4 tjedna.

Nuspojave

Tijekom liječenja Almagel Neom pacijent može osjetiti mučninu, promjene ukusa, povraćanje, proljev ili zatvor, kao i alergijske reakcije.

U slučaju dugotrajne primjene lijeka u velikim dozama, primjećuju se sljedeće nuspojave: hipermagnezijemija, hipokalcemija, hiperaluminemija, hipofosfatemija, hiperkalciurija, osteoporoza, nefrokalcinoza, osteomalacija, bubrežna disfunkcija, encefalopatija.

Bolesnici s bubrežnom insuficijencijom mogu osjetiti žeđ, niži krvni tlak i smanjene reflekse (hiporefleksija).

Predozirati

Uz produljenu terapiju visokim dozama Almagel Neo može doći do hipermagnezimije, koju karakterizira crvenilo lica, slabost mišića, brzi umor, iscrpljenost i neadekvatno ponašanje.

Mogu se pojaviti simptomi metaboličke alkaloze: sporo disanje, bolovi u mišićima ili utrnulost, neugodan okus u ustima, oslabljena mentalna aktivnost, nervoza, promjene raspoloženja, umor.

U slučaju predoziranja Almagel Neo, potrebno je pod hitno poduzeti mjere za uklanjanje njegovih ostataka iz tijela (stimulacija gag refleksa, ispiranje želuca, oralna primjena aktivnog ugljena).

posebne upute

Suspenzija Almagel Neo treba uzimati odvojeno od drugih lijekova (s razmakom od najmanje 1-2 sata).

Ako se liječenje lijekovima produži, potrebno je osigurati dodatni unos fosfata hranom..

Jedna čašica (5 ml) suspenzije sadrži 0,113 g etanola, a jedna vrećica (10 ml) - 0,226 g. Količina etanola u uobičajenoj dnevnoj dozi Almagel Neo (4 vrećice ili 8 kašičica) je 0,904 g, u maksimalnoj dnevnoj dozi (6 vrećica ili 12 kašičica) - 1.356 g. Zbog sadržaja etilnog alkohola u sastavu lijeka, treba ga oprezno primjenjivati ​​kod bolesnika s epilepsijom i alkoholizmom, bolesnika s bolestima mozga i jetre, djece i adolescenata mlađih od 18 godina.

U jednoj čašici (5 ml) suspenzije sadržaj sorbitola je 0,475 g, a u jednoj vrećici (10 ml) - 0,95 g. Sorbitol ne smiju uzimati pacijenti s prirođenom intolerancijom na fruktozu; može izazvati proljev i iritaciju želuca.

Utjecaj na sposobnost upravljanja vozilima i složenih mehanizama

Almagel Neo nema negativan utjecaj na pacijentovu sposobnost da se uključi u posao povezan s povećanom koncentracijom pozornosti i zahtijeva brzu reakciju (vožnja, otprema i operativne aktivnosti itd.).

Primjena tijekom trudnoće i dojenja

Almagel Neo je kontraindiciran trudnicama.

Tijekom dojenja, lijek se može koristiti samo prema uputama liječnika, jer kontrolirana klinička ispitivanja lijeka za njegovo korištenje u tom razdoblju nisu provedena.

Primjena u djece

Almagel Neo se ne koristi kod djece mlađe od 10 godina..

U djetinjstvu i adolescenciji od 10 do 18 godina liječenje lijekovima provodi se s oprezom.

S oštećenom funkcijom bubrega

Lijek se ne smije koristiti za kronično zatajenje bubrega.

Almagel Neo propisuje se s oprezom u bolesnika s oštećenom funkcijom bubrega..

Za kršenja funkcije jetre

Almagel Neo propisuje se s oprezom u bolesnika s oštećenom funkcijom jetre..

Upotreba u starijih osoba

Starije pacijente Almagel Neo propisuje samo pod liječničkim nadzorom.

Interakcije s lijekovima

Almagel Neo usporava i smanjuje apsorpciju mnogih lijekova: salicilata, H blokatora2-histaminski receptori, kinoloni, antibiotici tetraciklinskih serija, indirektni antikoagulansi, beta blokatori, barbiturati, digoksin, klorpromazin, diflunisal, izoniazid, azitromicin, pivampicilin, feksofenadin, zalcillabin, penicitolacilaktin lanzoprazol, efsodeoksiholična i ženodeoksiholična kiselina.

Kada se koristi istodobno s m-antikolinergicima, koji usporavaju pražnjenje želuca, terapijski učinak Almagel Neo pojačan je i produljen.

analoga

Analozi Almagela Neo su Almagel, Almagel A, Rennie, Vikair, Simalgel-VM, itd..

Uvjeti skladištenja

Čuvati na tamnom mjestu pri temperaturi koja ne prelazi 25 ° C. Suspenzija se ne smije zamrzavati. Čuvati izvan dohvata djece.

Rok trajanja - 2 godine.

Uvjeti izdavanja iz ljekarni

Dostupno bez recepta.

Recenzije o Almagel Neo

Većina mišljenja o Almagel Neo na specijaliziranim forumima i web mjestima je pozitivna. Pacijenti preporučuju lijek kao dobar i učinkovit lijek za žgaravicu, nadimanje, gastritis i druge bolesti gastrointestinalnog trakta. Suspenzija smanjuje bol u želucu i eliminira pojačano stvaranje plinova u crijevima, ima blagi laksativni učinak. Lijek je prikladno uzimati, a vrećice se uvijek mogu uzeti sa sobom.

Nedostaci pacijenata uključuju specifičan okus suspenzije, kratkotrajno oticanje jezika nakon uzimanja Almagel Neo, prisutnost okusa u sastavu, kao i postojeće kontraindikacije i neke nuspojave. Učinak liječenja nije uvijek izražen, u nekim slučajevima može biti potrebna dodatna terapija.

Cijena za Almagel Neo u ljekarnama

Približne cijene za Almagel Neo u ljekarnama su sljedeće:

  • suspenzija za oralnu primjenu (u vrećicama od 10 ml, 10 vrećica u kartonskoj kutiji) - 170–260 rubalja;
  • suspenzija za oralnu primjenu (u vrećicama od 10 ml, 20 vrećica u kartonskoj kutiji) - 290-300 rubalja;
  • suspenzija za oralnu primjenu (u bocama od 170 ml) - 180-240 rubalja.

Almagel Neo

Sastav lijeka

aktivni sastojci: suspenzija od 5 ml (1 kašičica) sadrži:

aluminij hidroksid gel u odnosu na 340 mg aluminij hidroksida,

magnezijeva hidroksidna pasta u smislu magnezijevog hidroksida 395 mg,

simeticonska emulzija 30% u odnosu na polimetilsiloksan 36 mg

10 ml (1 vrećica) suspenzija sadrži:

aluminij hidroksid gel u odnosu na aluminij hidroksid 680 mg,

magnezijeva hidroksidna pasta u smislu magnezijevog hidroksida 790 mg,

simeticonska emulzija 30% u odnosu na polidimetilsiloksan 72 mg

pomoćne tvari: otopina vodikovog peroksida (30%), sorbitol (E 420), natrijev saharin, hidroksietil celuloza, limunska kiselina, metil parahidroksibenzoat (E 214), propil parahidroksibenzoat (E 216), propilen glikol, makrogol 400, aroma vode naranče, etanol 96%, izbrisan.

Oblik doziranja

Suspenzija za oralnu primjenu.

Suspenzija bijele ili gotovo bijele boje s mirisom naranče.

Ime i mjesto proizvođača

Balkanpharma-Troyan AD.

Bugarska, 5600 Troyan, st. Krayrechna, 1/1, ul. Krayrechna, 5600 Troyan, Bugarska.

Farmakološka skupina

Antacidi. Kombinacije jednostavnih soli i laksativa (antiflatulensi). ATC kod A02A F02.

Almagel ® Neo je uravnoteženi gel aluminijevog hidroksida i magnezijevog hidroksida u kombinaciji s karminativnom komponentom - simetikonom. Ima dugotrajni antacidni učinak, blagi je laksativni učinak, uspješno uklanja zatvor i smanjuje nadutost kod pacijenata sa čirima na želucu.

Njegov dvostruki mehanizam djelovanja, kombinirajući sposobnost neutralizacije kiseline i citoprotektivnu aktivnost, pruža zaštitu želučane sluznice i njezino zacjeljivanje u slučaju oštećenja.

Alkalno aktivne komponente lijeka fino se dispergiraju, što povećava njihovu aktivnu površinu, omogućava bliži kontakt s površinom sluznice želuca i dvanaestopalačnog crijeva, usporava evakuaciju želučanog sadržaja i produžuje neutralizirajući učinak.

Citoprotektivna aktivnost povezana je s aktiviranjem sinteze prostaglandina koji potiču izlučivanje sluzi i bikarbonata iz želučane sluznice.

S obzirom na sposobnost lijeka da veže žučne kiseline i lizolecitin, kao i da ima gastroprotektivni učinak, Almagel ® Neo može se koristiti za liječenje duodenogastričnog refluksa.

Simetikon, koji je dio lijeka, pomaže u uklanjanju nadutosti.

Simetikon je stabilan silikonski spoj, ne apsorbira se iz probavnog trakta, uzrokuje prirodno otpuštanje plinova i njihovu apsorpciju kroz crijevne stijenke.

Simetikon djeluje u lumenu tankih crijeva i izlučuje se iz tijela nepromijenjen.

Komponente lijeka se ne apsorbiraju u gastrointestinalnom traktu i na taj način ne dovode do klinički značajnih koncentracija u plazmi kada se primjenjuju u preporučenim dozama i s preporučenim trajanjem liječenja.

Aluminij hidroksid neutralizira pojačano lučenje klorovodične kiseline u želucu, tvoreći aluminij klorid.

Magnezijev hidroksid također neutralizira klorovodičnu kiselinu u želucu i pretvara se u magnezijev klorid. U crijevima se pretvara u magnezijev karbonat koji se slabo apsorbira, tako da se koncentracija magnezijevih iona u krvi praktično ne mijenja.

U bolesnika s kroničnim zatajivanjem bubrega, razina iona aluminija i magnezija može narasti do toksičnih vrijednosti zbog poremećaja izlučivanja.

indikacije

Simptomatsko liječenje bolesti probavnog trakta, koje su popraćene povećanom ili normalnom kiselošću želučanog soka i povećanom proizvodnjom plina.

Lijek se koristi sam ili u kombinaciji s drugim lijekovima za:

  • gastritis i duodenitis;
  • čir na želucu i dvanaesniku;
  • erozija želuca i dvanaesnika;
  • gastroezofagealna refluksna bolest;
  • duodenogastrični refluks;
  • funkcionalna dispepsija
  • nadimanje, nelagoda kao rezultat povećane proizvodnje plina.

kontraindikacije

Preosjetljivost na bilo koje aktivne i / ili pomoćne tvari koje čine lijek. Teško oštećenje bubrega, uključujući bolesnike na hemodijalizi, kod kojih postoji rizik od povećanja koncentracije iona aluminija i magnezija u krvnom serumu na toksične razine kao rezultat smanjenja izlučivanja putem bubrega. Hipofosfatemija, teška osteoporoza, Alzheimerova bolest, ponavljajuća zatvor, kronična dijareja, crijevna opstrukcija, sumnja na upala slijepog crijeva, krvarenje iz probavnog trakta nepoznatog porijekla, jaka trbušna bol neodređenog podrijetla, ulcerozni kolitis, stanja koja uzrokuju neravnotežu u ravnoteži vode i elektrolita.

Prikladne sigurnosne mjere opreza za uporabu

Prije nego što počnete koristiti lijek, trebali biste isključiti prisutnost malignog procesa.

Aluminij hidroksid može uzrokovati zatvor, a magnezijev hidroksid može uzrokovati crijevnu hipokineziju. Upotreba visokih doza ovog proizvoda može uzrokovati ili pogoršati opstrukciju crijeva i opstrukciju crijeva, posebno u bolesnika s povećanim rizikom od takvih komplikacija, poput onih s bubrežnom insuficijencijom ili starijih osoba.

Pacijenti trebaju konzultirati liječnika ako:

  • gubitak težine
  • imate poteškoće s gutanjem ili uporni trbušni nelagodu
  • probavni poremećaji, koji su se prvi put pojavili ili promjene tijekom postojećih probavnih smetnji;
  • zatajenje bubrega.

U bolesnika s oštećenom funkcijom bubrega moguće je povećanje razine aluminija i / ili magnezija u plazmi, stoga treba imati na umu da produljena primjena visokih doza lijeka može dovesti do razvoja demencije i mikrocitne anemije.

Produljenom primjenom lijeka potrebno je osigurati da se u organizam unese dovoljna količina fosfora, jer se aluminij hidroksid veže na fosfate i smanjuje njihovu apsorpciju iz probavnog trakta.

Pri liječenju bolesnika s bubrežnom insuficijencijom potrebno je pratiti dinamiku pokazatelja stanja bubrega, veličine čira, pojave proljeva, serumske razine aluminija i magnezija..

Svaka doza (10 ml) lijeka sadrži

  • 0,226 g etanola, čija prisutnost može negativno utjecati na stanje bolesnika s bolestima jetre i mozga, kod osoba s ovisnosti o alkoholu, epilepsije, u trudnica i djece mlađe od 14 godina;
  • 0,95 g ove tvari, što je kontraindicirano u bolesnika s rijetkim nasljednim bolestima kao što je intolerancija na fruktozu.

Parabeni, koji su dio lijeka kao pomoćne tvari, mogu izazvati alergijske reakcije, uključujući urtikariju, bronhospazam.

Primjena tijekom trudnoće i dojenja

Zbog nedostatka podataka o odgovarajućim kliničkim studijama za žene tijekom trudnoće, Almagel ® Neo može se koristiti prema uputama liječnika samo ako očekivana korist za majku nadmaši mogući rizik za plod / dijete.

Potrebno je uzeti u obzir sadržaj iona aluminija i magnezija koji mogu utjecati na tranzit u gastrointestinalnom traktu, i to:

  • soli magnezijevog hidroksida mogu izazvati proljev;
  • Aluminijeve soli mogu često uzrokovati zatvor i pogoršati zatvor

uočeno tijekom trudnoće,

stoga treba izbjegavati produljenu upotrebu i prekomjerne doze ovog lijeka.

Kada Almagel ® Neo primjenjuju trudnice, lijek može uzrokovati štetu zbog sadržaja etilnog alkohola (0,226 g po dozi).

Dojenje treba prekinuti tijekom liječenja.

Sposobnost utjecaja na brzinu reakcije tijekom vožnje ili upravljanja drugim mehanizmima

Nema dokaza o negativnom utjecaju na sposobnost upravljanja vozilima ili rada sa složenim mehanizmima.

Za uporabu kod djece starijih od 14 godina.

Sigurnost i djelotvornost lijeka kod djece mlađe od 14 godina nisu utvrđene..

Način primjene i doziranje

Odrasli i djeca starija od 14 godina

Za gastroezofagealnu refluksnu bolest, preporučena doza je 10-15 ml (2-3 kašičice) ili 1 vrećica 4 puta dnevno 1:00 poslije jela i prije spavanja.

Kod gastritisa, duodenitisa, erozije želuca i dvanaestopalačnog crijeva, čira na želucu i dvanaesniku, duodenogastričnog refluksa, funkcionalne dispepsije, nadutosti, preporučena doza je 10 ml (2 kašičice) ili 1 vrećica 4 puta dnevno 1 sat nakon obroka i prije spavanja.

Trajanje liječenja određuje liječnik.

Maksimalna dnevna doza 60 ml (12 kašičica ili 6 vrećica), maksimalno trajanje liječenja 4 tjedna.

Ako se simptomi nastave, potražite liječnika.

Lijek se mora uzimati nerazrijeđen. Ne preporučuje se piti tekućinu u roku od 30 minuta nakon gutanja. Prije upotrebe, suspenziju je potrebno temeljito homogenizirati protresanjem boce.

Bolesnici s oštećenom funkcijom bubrega. Lijek treba uzimati nakon savjetovanja s liječnikom. Kod duže uporabe, treba razmotriti stanje bubrežne funkcije.

Predozirati

Dugotrajna primjena Almagel ® Neo može dovesti do hipermagnezimije, unatoč činjenici da se lijek gotovo ne apsorbira iz probavnog trakta. Simptomi predoziranja očituju se brzim umorom, iscrpljenjem lica, iscrpljenošću, slabošću mišića i neprimjerenim ponašanjem.

Također se mogu primijetiti znakovi metaboličke alkaloze: promjene raspoloženja ili mentalne aktivnosti, ukočenost ili bol u mišićima, nervoza i umor, sporo disanje, neugodan okus.

Ako sumnjate na predoziranje lijeka ili ako se pojave klinički znakovi, potrebno je otkazati lijek i poduzeti mjere za brzo uklanjanje lijeka iz gastrointestinalnog trakta (uvesti aktivni ugljen, obaviti ispiranje želuca i druge postupke za smanjenje apsorpcije iona aluminija i magnezija).

Liječenje predoziranja magnezijem: rehidracija, prisilna diureza. Kalcijev glukonat može se davati intravenski. U slučaju zatajenja bubrega nužna je hemodijaliza ili peritonealna dijaliza.

Nuspojave

Dugotrajna primjena Almagel ® Neo ili uzimanje velikih doza može uzrokovati sindrom nedostatka fosfora (gubitak apetita, mišićna slabost, gubitak težine).

Treba imati na umu da je čak i uz upotrebu uobičajenih doza lijeka u bolesnika čiju prehranu karakterizira nizak sadržaj fosfora, moguće smanjiti sadržaj fosfora u tijelu, povećati procese resorpcije u koštanom tkivu, hiperkalciuriju, osteomalaciju, osteoporozu, budući da ovaj lijek sadrži aluminij (vidi.

Aluminij hidroksid može biti opasan za pacijente s porfirijom na hemodijalizi.

  • Iz gastrointestinalnog trakta: poremećaj okusa (osjećaj okusa krede), proljev, zatvor, mučnina, povraćanje, promjene boje izmeta;
  • Od imunološkog sustava: reakcije preosjetljivosti, uključujući bronhospazam, pruritus, urtikariju, angioedem i anafilaktičke reakcije.

Ako ustanovite neželjene učinke ili neobične reakcije, konzultirajte svog liječnika u vezi s daljnjom primjenom lijeka!

Interakcija s drugim lijekovima i drugi oblici interakcija

Almagel ® Neo u interakciji je s nekim drugim lijekovima koji se koriste oralno. Dolazi do smanjenja volumena apsorpcije lijekova koji se istodobno uzimaju iz gastrointestinalnog trakta. Kao preventivna mjera treba napraviti pauzu između uzimanja antacida i drugih lijekova..

Preporučuje se uzimati 2:00 prije ili 2:00 poslije upotreba lijeka Almagel ® Neo: antibiotici tetraciklin skupine (tetraciklin, doksiciklin), fluorokinoloni (ciprofloksacin, norfloksacin, ofloksacin), H 2 -antihistaminici, lijekovi protiv tuberkuloze: etambutol, izoniazid (oralni), atenolol, metoprolol, propranolol, klorokvin, ciklini, diflunisal, digoksin, difosfonati, feksofenadin, željezo (soli), natrijev fluorid, GCS lijekovi (opisana i interakcija s GCS (opisana i interakcija GCS) indometacin, kazekselat, ketokonazol, lansoprazol, linkozamidi, fenotiazinski antipsihotici, penicilamin, fosfor (aditivi), tiroksin.

Kombinacije za razmatranje: ako se istovremeno koristi sa salicilatima, izlučivanje salicilata putem bubrega povećava se zbog alkalinizacije urina.

Ne upotrebljavajte lijek istodobno s kinolinom.

Povlačenje kinidina može biti smanjeno s manifestacijama toksičnosti kinidina, posebno u bolesnika s bubrežnom insuficijencijom.

Istodobna primjena s kolinergičkim lijekovima smanjuje njihovu učinkovitost.

Istodobna primjena aluminij hidroksida i citrata može dovesti do povećanja razine aluminija, posebno u bolesnika s bubrežnom insuficijencijom..

Primjena lijeka s lijekovima koji imaju enteričku membranu može dovesti do bržeg otapanja membrane i iritacije želuca i dvanaesnika.

Lijek može smanjiti apsorpciju folne kiseline.

U kombinaciji s levotiroksinom moguće je smanjenje njegovih hormonskih učinaka. Pirenzepin pojačava i produžuje djelovanje Almagel ® Neo.

Rok trajanja

Uvjeti skladištenja

U originalnom pakiranju na temperaturi koja ne prelazi 25 ° C. Čuvati izvan dohvata djece. Ne smrzavajte se!

Nakon prvog otvaranja primarne ambalaže, suspenzija se može čuvati 30 dana u određenim uvjetima.

Ambalaža

170 ml ili 200 ml u boci s mjernom žlicom.

10 ml u folijskim vrećicama. 10 ili 20 vrećica u kartonskoj kutiji, zajedno s uputama za uporabu.

Almagel neo: upute za uporabu

Sastav

5 ml (jedna kašičica) suspenzije sadrži:

Aluminij hidroksid gel (u smislu aluminij hidroksida) 340 mg

Magnezijeva hidroksidna pasta (u smislu magnezijevog hidroksida) 395 mg

Simeticonska emulzija (u smislu simetikon - polidimetilsiloksan) 36 mg

10 ml (1 vrećica) suspenzija sadrži:

Aluminij hidroksid gel (u smislu aluminij hidroksida) 680 mg

Magnezijeva hidroksidna pasta (u smislu magnezijevog hidroksida) 790 mg

Simeticonska emulzija (u smislu simetikon - polidimetilsiloksan) 72 mg

Pomoćne tvari: sorbitol (E 420), hidroksietil celuloza (E1525), natrijev saharin (E954), otopina hidrogen peroksida (30%), monohidrat limunske kiseline (EZO), etil parahidroksibenzoat (E214), propil parahidroksibenzoat (E216), propilen 2015 makrogol 4000, narančasta esencija Orange Jus, etilni alkohol 96% (E1510), pročišćena voda.

Farmakoterapijska skupina

Sredstva za liječenje stanja povezanih s poremećajem kiselosti. Antacidi u kombinaciji sa sredstvima za suzbijanje plina.

ATX kôd: A02AF02

Almagel Neo je kombinacija aluminij-hidroksida i magnezijevog hidroksida u kombinaciji s karminativnom komponentom simetikon. Lijek ima učinak neutralizacije kiseline (26,55 meV je količina vodikovih iona koje se lijekom može neutralizirati), ima adsorpcijsko djelovanje protiv pepsina i žučnih kiselina, pojačava stvaranje sluzi i sintezu PGE2, obuzima sluznicu, ima citoprotektivni učinak, pojačava tonus donjeg sfinktera jednjaka... Simetikon sprečava stvaranje i potiče uništavanje plinskih mjehurića u sluznici suspenzije gastrointestinalnog sadržaja; djeluje na cijeli probavni trakt, ne utječe na apsorpciju drugih tvari, ne mijenja pH i kemijsko okruženje crijevnih sadržaja. Almagel Neo ima blagi laksativni učinak.

Indikacije za uporabu

Simptomatsko liječenje bolesti probavnog trakta, koje su popraćene povećanom kiselošću želučanog soka i povećanom proizvodnjom plina. Lijek se može koristiti samostalno ili u kombinaciji za:

gastritis i duodenitis;

erozije želuca i dvanaesnika;

čir na želucu i dvanaesniku;

lijekovi gastritis i duodenitis;

nelagodu kao rezultat povećane proizvodnje plina.

kontraindikacije

Preosjetljivost na bilo koje aktivne i / ili pomoćne tvari uključene u lijek.

Teško oštećenje bubrega, uključujući bolesnike na hemodijalizi, kod kojih postoji rizik od povećanja koncentracije iona aluminija i magnezija u krvnom serumu na toksične razine kao rezultat smanjenog izlučivanja putem bubrega.

Hipofosfatemija, jaka osteoporoza, Alzheimerova bolest, uobičajeni zatvor, kronična dijareja, crijevna opstrukcija, sumnja na upala slijepog crijeva, krvarenje iz probavnog trakta nepoznatog podrijetla, jaka trbušna bol nepoznatog podrijetla, ulcerozni kolitis; uvjeti koji uzrokuju kršenje ravnoteže vode i elektrolita; trudnoća, dojenje, djeca mlađa od 14 godina.

Način primjene i doziranje

Odrasli i djeca starija od 14 godina:

Za gastroezofagealnu refluksnu bolest preporučena doza je 10-15 ml (2-3 kašičice) ili 1 paket 4 puta dnevno 1 sat nakon jela i prije spavanja. Nakon postizanja željenog učinka, preporučena doza je 10 ml (2 kašičice) ili 1 paket 4 puta dnevno.

Uz gastritis, duodenitis, eroziju želuca i dvanaestopalačnog crijeva, čir na želucu i dvanaesniku, duodenogastrični refluks, funkcionalnu dispepsiju, nadutost, preporučena doza je 10 ml (2 kašičice) ili 1 paket 4 puta dnevno 1 sat nakon jela i prije spavati. Trajanje liječenja određuje liječnik.

Maksimalna dnevna doza 60 ml (12 kašičica ili 6 pakovanja), maksimalno trajanje liječenja 4 tjedna.

Ako se simptomi nastave, potražite liječnika.

Lijek se mora uzimati nerazrijeđen. Ne preporučuje se piti tekućinu u roku od 30 minuta nakon gutanja. Prije upotrebe, suspenziju je potrebno temeljito homogenizirati protresanjem boce.

Bolesnici s oštećenom funkcijom bubrega:

Lijek treba uzimati nakon savjetovanja s liječnikom. Kod duže uporabe, treba razmotriti stanje bubrežne funkcije.

Dugotrajna primjena Almagel Neo ili uzimanje visokih doza može uzrokovati sindrom nedostatka fosfora (gubitak apetita, mišićna slabost, gubitak težine). Treba imati na umu da je čak i uz upotrebu uobičajenih doza lijeka u bolesnika čiju prehranu karakterizira nizak sadržaj fosfora, moguće smanjiti sadržaj fosfora u tijelu, povećati procese resorpcije u koštanom tkivu, hiperkalciuriju, osteomalaciju, osteoporozu, budući da ovaj lijek sadrži aluminij (vidi. odjeljak "Mjere opreza"). U bolesnika s bubrežnom insuficijencijom primjećuju se povišene koncentracije aluminija i magnezija u plazmi, stoga produljena primjena velikih doza aluminijskih i magnezijevih soli može dovesti do razvoja encefalopatije, demencije, mikrocitne anemije ili pogoršati tijek osteomalacije izazvane dijalizom.

Aluminij hidroksid može biti opasan za pacijente s porfirijom na hemodijalizi.

Iz gastrointestinalnog trakta:

kršenje ukusa (osjećaj okusa krede), proljev, zatvor, mučnina, povraćanje, promjene boje izmeta;

Od imunološkog sustava:

reakcije preosjetljivosti, uključujući bronhospazam, pruritus, urtikariju, angioedem i anafilaktičke reakcije.

Ako ustanovite neželjene učinke ili neobične reakcije, konzultirajte svog liječnika u vezi s daljnjom primjenom lijeka!

Predozirati

Simptomi: moguća je dugotrajna primjena u velikim dozama, zatvor, pospanost, hipermagnezijemija (umor, iscrpljenost lica, slabost mišića i neprimjereno ponašanje).

Također se mogu primijetiti znakovi metaboličke alkaloze: promjene raspoloženja ili mentalne aktivnosti, ukočenost ili bol u mišićima, nervoza i umor, sporo disanje, neugodan okus.

Liječenje: ispiranje želuca, umjetno povraćanje, imenovanje aktivnim ugljenom i simptomatska terapija.

Mjere predostrožnosti

Prije upotrebe Almagel Neo, prisutnost malignog procesa treba isključiti.

Lijek treba primjenjivati ​​s oprezom u bolesnika s oštećenom funkcijom bubrega..

Dugotrajna upotreba lijeka se ne preporučuje u prisutnosti Alzheimerove bolesti, jer postoji mišljenje da je aluminij koncentriran u živčanim stanicama mozga i može dovesti do komplikacija.

Tijekom liječenja bolesnika s bubrežnim zatajenjem potrebno je pratiti dinamiku kliničkih simptoma, veličinu čira, pojavu proljeva, razinu aluminija i magnezija u serumu..

Produljenom primjenom lijeka potrebno je osigurati da se u organizam unese dovoljna količina fosfora, jer se aluminij hidroksid veže na fosfate i smanjuje njihovu apsorpciju iz gastrointestinalnog trakta. Uz to, povećava se izlučivanje kalcija u urinu, što može dovesti do kršenja ravnoteže kalcija i fosfata i stvoriti uvjete za razvoj osteomalacije (simptomi - pritužbe na slabost i bol u kostima).

Zbog adsorpcijske sposobnosti lijeka njegova primjena nije opravdana izravno tijekom terapije iskorjenjivanjem Helicobacter pylori. Pacijenti se trebaju konzultirati s liječnikom u slučaju gubitka kilograma, poteškoće s gutanjem ili trajnim nelagodama u trbuhu, probavnih smetnji koje su se pojavile prvi put ili kada se tijek postojećih probavnih smetnji promijeni.

Aluminij hidroksid može dovesti do konstipacije, a magnezijev hidroksid može dovesti do crijevne hipokinezije. Upotreba visokih doza ovog proizvoda može uzrokovati ili pogoršati opstrukciju crijeva i opstrukciju crijeva, posebno u bolesnika s povećanim rizikom od takvih komplikacija, poput onih s bubrežnom insuficijencijom ili starijih osoba.

Podaci o pomoćnim tvarima

Svaka pojedinačna doza lijeka sadrži:

Jedna mjerna žlica (5 ml) pripravka sadrži 0,113 g etilnog alkohola. Jedno pakovanje (10 ml) lijeka sadrži 0,226 g etilnog alkohola, zbog čega se mogu javiti komplikacije kod pacijenata s bolestima jetre i mozga, bolesnika s alkoholizmom i epilepsijom, u trudnica i djece mlađe od 14 godina.

Jedna žlica (5 ml) pripravka sadrži 0,475 g sorbitola. Jedno pakiranje (10 ml) suspenzije sadrži 0,950 g sorbitola. Sorbitol je kontraindiciran kod urođene intolerancije na fruktozu i može izazvati iritaciju želuca i proljev.

Almagel Neo sadrži pomoćne tvari propil parahidroksibenzoat i etil parahidroksibenzoat, koji mogu uzrokovati košnice. Rijetko je moguć razvoj drugih neposrednih alergijskih reakcija, uključujući bronhospazam.

Trudnoća i dojenje

Uzimanje lijeka Almagel Neo može naštetiti trudnicama zbog sadržaja etilnog alkohola (0,113 g po dozi).

Nema podataka iz kontroliranih kliničkih ispitivanja lijeka Almagel Neo tijekom trudnoće i dojenja. Lijek je kontraindiciran u trudnoći. Ako je potrebno koristiti lijek tijekom dojenja, trebalo bi riješiti pitanje prekida dojenja.

Utjecaj na sposobnost upravljanja vozilima i korištenje mehanizama

Nema podataka o negativnom utjecaju Almagel Neo na sposobnost upravljanja vozilima i upravljanja mehanizmima.

Interakcija s drugim lijekovima

Almagel Neo smanjuje gornju koncentraciju kaptoprila u plazmi i njegovu relativnu dostupnost. Captopril se mora koristiti najmanje dva sata prije uzimanja lijeka.

Almagel Neo komunicira s nekim oralnim lijekovima. Dolazi do smanjenja reapsorpcije nekih lijekova koji se uzimaju istodobno. Kako bi se spriječila takva interakcija između uzimanja antacida i drugih lijekova, treba napraviti pauzu.

Preporučuje se uzimanje 2 sata prije ili 2 sata nakon korištenja lijeka Almagel Neo: antibiotici tetraciklin grupe (tetraciklin, doksiciklin), 4 fluorokinoloni (ciprofloksacin, norfloksacin, ofloksacin), H2-antihistaminici, lijekovi protiv tuberkuloze (etambutol, atenoniazol metoprolol, propranolol, captopril, klorokvin, ciklini, diflunisal, digoksin, difosfonati, feksofenadin, željezo (soli), natrijev fluorid, kortikosteroidi (opisana je interakcija s prednizolonom i deksametazonom), indometacin, ketokozoksazol, ketokozoksazol penicilamin, fosfor (aditivi), tiroksin.

Kombinacije za razmatranje:

Istodobnom primjenom sa salicilatima povećava se izlučivanje salicilata putem bubrega zbog alkalizacije urina.

Ne upotrebljavajte lijek istodobno s kinolinima..

Izlučivanje kinidina može biti oslabljeno s manifestacijama toksičnosti kinidina, posebno u bolesnika s bubrežnom insuficijencijom.

Istodobna primjena s kolinergičkim lijekovima smanjuje njihovu učinkovitost. Istodobna primjena aluminij hidroksida i citrata može dovesti do povećanja razine aluminija, posebno u bolesnika s bubrežnom insuficijencijom. Upotreba lijeka s lijekovima koji imaju enteričku membranu može dovesti do bržeg otapanja membrane i iritacije želuca i dvanaesnika.

Lijek može smanjiti apsorpciju folne kiseline.

U kombinaciji s levotiroksinom moguće je smanjiti njegove hormonske učinke. Pirenzepin pojačava i produžuje djelovanje Almagela Neo.

Rok trajanja

Rok prvog otvaranja boce - 30 dana.

Lijek se ne smije upotrijebiti nakon isteka roka valjanosti navedenog na pakiranju.

Uvjeti skladištenja

Na tamnom mjestu pri temperaturi koja ne prelazi 25 ° C.

Čuvajte izvan dohvata djece! Ne smrzavajte se!

Uvjeti odmora

Ambalaža

Po 170 ml u polietilenskim tereftalatnim bočicama s plastičnim vijčanim poklopcem.

Jedna boca u kartonskoj kutiji s mjernom žlicom i umetkom za pakiranje.

10 ml u višeslojnoj folijskoj vrećici. 10 ili 20 vreća u kartonskoj kutiji, uključujući i letak.

Ime i adresa proizvođača

Balkanfarma-Troyan AD, Bugarska, 5600 Troyan, st. "Krairechna" br. 1.

Publikacije O Kolecistitis